Modern nomads ehk kaasaegne rändrahvas

Läbi ajaloo on nomaadideks olnud kütid, korilased ja karjatajahõimud, kes parema saagi ning viljakama maa otsingutel ühest paigast teise rändasid. Tänapäeval on rändrahva ehk nomaadi mõiste saanud hoopis teise tähenduse, viidates sülearvuti ja seljakotiga rändavale ettevõtlikule inimesele, kes vahetab oma oskusi raha vastu seal, kus parasjagu hing ihaldab.

Elu mahub seljakotti

Nomaad on sättinud oma elu selliseks, et reisimine ühest paigast teise oleks võimalikult lihtne ja mugav. See ei tähenda, et tal pole mälestusesemeid lapsepõlvest. Neid hoiab ta mugavalt vanemate kodus, kuid ta ei kogu endale asju, mida ta ei vaja. Kaasaegne rändrahvas on minimalismi sümbol.

Kinnisvara on investeering, mitte kodu

Kui varasemalt visati nalja selle üle, et kodu on seal, kus jope ripub, siis kaasaegse rändrahva puhul just nii see ongi. Nomaad soetab kinnisvara pigem investeeringuks. Muidugi on see tagalaks, kui otsustatakse paikseks jääda, kuid eesmärgiks on kinnisvaralt üüri saamine ehk passiivse tulu teenimine.

Sülearvutiga rändrahvas ehk diginomaad

Rändrahva hulgas on ka eriliik, kes vajab oma töö tegemiseks vaid sülearvutit. See tähendab, et pakutakse teenust või toodet interneti vahendusel ning asukoht, kus seda tehakse ei ole määravaks – peamine on ligipääs vooluvõrgule ja internetiühendusele. Kui rändrahvas vahetab tööandjaid tehes juhutöid Austraalias farmis või New Yorkis baaris, siis diginomaad asupaiga muutmisel tööandjat vahetama ei pea. Ta võib oma igapäevast tööd samadele tellijatele teha maailma eri paigust.

Ja neid töid tänapäeval, mida on võimalik vaid arvuti vahendusel teha on PALJU! Alates keeletoimetusest kuni programmeerimiseni. Eraldi on veel suunamudijad ehk influencerid – kes toodavad sisu ja muudavad oma argipäevade kajastamise sotsiaalmeedias sissetulekuallikaks.


Related Posts

Leave a comment