Jätkame oma sisustusideedes vintage ja taaskasutuse suunal ning vaatame lähemalt rahvakeeli vana vene punasena tuntud telliskivi. Telliskivil on väga pikk ajalugu, esimene teade Eestis tegutsevast telliselöövist pärineb lausa 1365 aastast ning üks märkimisväärne näide telliskivi hoonetest on Tartu Jaani Kirik, mille vanimad osad pärinevad juba 14 sajandist.

Tänapäeval on telliskivi kasutusvõimalused tänu erinevatele tehnoloogiatele oluliselt laienenud. Telliskivi ei ole vaid enam müüriladumiseks või ehitustöödeks, tellist saab kasutada vastavalt inimese loomingulisusele kõikjal – toidulauast põrandani!

Üks viimase aja populaarsemaid punase tellise kasutusviise sisekujunduses on kindlasti köök ning köögi töötasapinna taguse seina viimistlemine. Olgu köögi tagaseinas renoveerimise käigus ilmnenud vana telliskivi või tegu uue liimitud dekoratiivkiviga, tulemus on igaljuhul silmapaistev. Telliskivi seina eeliseks on veel asjaolu, et vana välimusega kivi sobib nii modernsesse kööki kui ka romantilisemasse kööki. Lisaks köögiseinale võib punase telliskivi seina või seinaosaga muuta põnevamaks ka iga teise ruumi, esikust magamistoani. Telliskiviseinale on lihtne paigutada riiuleid, pilte ja muid sisustuselemente. Tühja seina esile toomiseks sobivad aga suurepäraselt erinevad valguselemendid.

Lisaks seina- ning põrandaviimistlusele saab telliskivi kasutada väga praktiliselt nii toas kui õues. Punasest telliskivist võib laduda tuppa väiksemaid vaheseinu ja müüre, näiteks leiliruumi kerise eest kaistemiseks või tualeti eraldamiseks dushiruumist. Telliskividest saab laduda baarilette ja riiuleid, mis sobivad nii sise- kui välistingimustesse. Õues võib telliskive kasutada kõnniteedest peenrakastideni.

Telliskive on lisaks punasele saadaval veel paljudes teistes värvitoonides, müüri-  või vuugisegu on võimalik toonida ning kes soovib võib ka kogu pinna ühtlase värviga katta. Tulemus on igal juhul vaeva väärt!


Related Posts