Jätkame lastetoa sisustamise teemal ning sedapuhku populaarsust koguva puidu taaskasutamise võtmes. Puidu abil on võimalik ruumile lisada hubasust ja sisu, puidust saab valmistada mööblit ja sisustuselemente ning puiduga võib viimistleda kõikvõimalike pindasid.

Üks suurimaid puidu taaskasutuse võimalusi on vanad euroalused, mida liigub pea igas ettevõttes ning mis on kättesaadavad paljudele tasuta. Euroaluseid on erinevates mõõtudes ja võimalik kasutada nii tervetena kui lahti võetuna osadena. Euroalustest saadud puiduga võib seina viimistleda nii täismahus, kui pooleldi erinevate põnevate lahenduste abil. Valima peab vaid sobiva viimistlusvahendi ning lastetoas kasutatava puidu puhul tuleb kindlasti jälgida, et ükski vana nael või teravam nurk väikelapsele ohtu kujutama ei jääks.

 

Pilt: Owen´s Olivia 

            ​
Euroalustest valmivad üsna lihtsa vaevaga erinevad mööbliesemed, õpetusi kõikvõimalike riiulite ning toolide ise tegemiseks leiab internetiavarusest sadu. Allolevatelt piltidelt näeb, et 2-3 euroalusest ning parajalt pealehakkamisest piisab, et lastetuppa valmiks omanäoline voodi minimaalsete kuludega.

  

Allesjäänud puujuppidest on võimalik valmistada erinevaid seinakaunistusi, alates kaootiliselt kokku pandud suurest puust kuni ühesuurusteks lõigatud kõrvuti asetatud laudadeni. Kokku pandud laudadele on võimalik joonistada mõni meeleolu loov vahva pilt või kirjutada lapse nimi. Värvides puutükid eri toonidega ja mustritega saate silmapaistva sisustuselemendi, mida võib kasutada julgelt ka väljaspool lastetuba.

Kel võimalus saab kaunistamiseks kasutada puust lõigatud ümarat ketast, kuhu võib joonistada, kirjutada või kinnitada omale meelepärase soovi. Sarnaselt kettale saab kasutada servamata lauda, sellele mõni hea mõttetera kirjutada ning takunööriga rippuma panna.

Naturaalses toonis puit sobib erinevate stiilide, viimistluste ning värvitoonidega, lisaks on soovi korral võimalik puitu toonida. Mis nende vihmaste ja pimedate sügisõhtutega ikka muud peale hakata, kui kuuri alla vanu laudu otsima ning meisterdama!


Related Posts

Leave a comment