Must-valge lastetuba

Kõige ärevamal ajal, uue pereliikme ootusajal, seisavad paljud pered vastamisi lastetoa kujundamisega. Samal ajal kui peab valima tohutult armsate väikelaste asjade vahel, peab ka põhjalikult planeerima, mis on lastetoas vajalik ning millised kulutused on põhjendatud. Tulemus peab hea välja nägema, kuid olema ka ohutu ja praktiline väikese ilmakodaniku tarvis.

Klassikaliselt on levinud lastetoa lahendused lähtuvalt lapse soost – see tähendab, et tüdrukule roosa tuba printsesside või ponidega ning poisile helesinine autode või robotitega. Tänapäeval on võimalusi nii palju, et lastetuba võib olla rõõmsameelne ka vaid musta ning valget tooni kasutades.

Pildid: SISSY + MARLEY   

Must-valges toas soovitame peamise seinavärvina kasutada siiski valget. Kontrasti lisamiseks võib kasutada ühel või mitmel seinal tapeeti mustade kujundite või pildikestega. Tapeeti ei pea kasutama terve seina ulatuses, alati võib panna vaid soovitud kohta – näiteks voodi küljele või kirjutuslaua taha tapeeti paari paani ulatuses. Tähekesed, tilgakesed, mummud, loomad – ehituspoes esimest tapeediriiulit vaadates ei pruugi silma jääda, kuid katalooge uurides leiab kindlasti igasse kodusse sobiva.

Tumedates toonides lastetuppa sobib suurepäraselt ka tahvelvärviga sein, kuhu laps saab värviliste kriitidega joonistada ning kuhu vanematel on hea lastele häid soove või vajalikku informatsiooni kirjutada. Nii ei unune lapsel raamat raamatukokku viimast või kodunt eemal oleval lapsevanemal lapsele “head ööd” soovimast. Lastemeelsust lisavad veel erinevad pildid ja kirjutised pildiraamides. Neid on lihtne ise kodus valmistada ning vastavalt soovile kasvõi igapäev vahetada.

 

  Pildid: SISSY + MARLEY

Hubasemaks aitavad tuba muuta tekstiilid. Tekstiili on lastetoas võimalik kasutada nii vaiba, patjade, tooli, diivani, kardina kui hoiukorvina. Tekstiili osas võib valida läbiva mustri, mida erinevates kohtades kasutada, kuid see ei ole kindlasti reegliks. Tekstiilist hoiukorvid aitavad vältida segadust ning neid saab paigutada seinale rippuma, põrandale, riiulisse või kasutada näiteks riidekapis sokkide ja aluspükste hoiustamiseks. Tekstiilkotikeste abil on kerge hoiustada mänguasju, lisaks ei tee need suures mänguhoos peale astudes lapsele haiget.

 

Oluline aspekt lastetoas on ka valgus. Lapsel peab olema joonistamiseks-kirjutamiseks-õppimiseks piisava tugevuse ja suunaga valgus. Tihti lahendatakse see mure eraldi kirjutuslaua valgustiga, mis annab võimaluse laevalgusti valikul olla mängulisem. Paljud lapsed kardavad pimedas magamist, mistõttu on aina rohkem populaarsust kogunud väikesed öövalgustid või lastetoas soolalambi kasutamine. Väiksemate laste puhul on öövalgusti kasulik ka vanematele, et öiste toimetuste jaoks ei peaks laevalgustit tööle panema.

 

 Peamine on kasutada endale meelepäraseid materiale ja tooteid ning lähtuda lapse vanusest ja vanema sisetundest. Loodame, et said meie postitusest kasulikke ideid, kohtumiseni!

Related Posts

Leave a comment