10 soovitust skandinaaviapärase inrerjööri loomiseks

Staffan Tollgard on sisearhitekt, kelle omanimeline Grupp pakub teenuseid nii Londonis, kui ka Algarves Portugalis. Teda on tunnustatud korduvalt erinevate auhindadega ning  ajakiri House & Garden on ta valinud 100 mõjukama sisearhitekti hulka.

Toome Teieni Staffan Tollgardi 10 soovitust skandinaaviapärase interjööri loomiseks:

1. PÕRAND: Seinast seina vaibad ei ole kunagi Rootsis populaarsust kogunud. Tõelistel skandinaaviapärastel ruumidel on puitpõrand, eelistatult heledates toonides, kõigis tubades peale vannitoa.

2. VÄRVID: Valged seinad ning jahedad hallid ja sinised tekstiilid loovad kõige õigema skandinaaviapärase meeleolu.

3. MATERJALID: Puit, puit ja veelkord puit! Kasutage puitu julgelt ka seintel ning laes. Kollaka tooni eemaldamiseks tamme ning männipuidult kasutage hallika tooniga õli.

4. VORM: Selged ja puhtad jooned nii arhitektuuris kui sisekujunduses.

5. FUNKTSIONAALSUS: Õige skandinaaviapärane kodu on väga funktsionaalne, elamisväärne.

6. MÖÖBEL: Skandinaaviapärase mööbli valik on väga lai. Paljud mööblifirmad toodavad sajandi keskpaigast pärit disainerite nagu Hans Wegner, Alvar Aalto ja Arne Jacobsen ajatuid mööblesemeid tänagi ning need näevad endiselt sama kaunid välja.

7. TULEKOLLE: Skandinaavia talv on tuntud oma jaheduse poolest ning väga paljudes kodudes on elutoas kamin. Enamus neist on lihtsa samba sarnase kujuga ning asuvad tavapäraselt toa nurgas.

8. LOODUSSÕBRALIKKUS: Rootslased on väga kiirelt omaks võtnud kõik loodussõbralikud ideed, mistõttu on uute elamute puhul standardiks kolmekordsed klaasid, õige soojustus, maaküttepumbad jms.

9. SEOTUS ÕUEALAGA: Rootslased armastavad loodust ja õuealaga ühenduses olemist ning seetõttu on rõdu või terrass ka kõige pisematel korteritel. Tavapäraselt kasutatakse neid grillimiseks või suveõhtute nautimiseks.

10. VÄHE AKSESSUAARE: Iga skandinaavialane väriseks inglise viktoriaanliku interjööri keskel. Vähenda aksessuaare ning hoia pinnad puhtad. 

Allikas: Fresh Home 3.12.2012 / Tõlge Design Studio. 
[http://freshome.com/2012/12/03/top-10-tips-for-creating-a-scandinavian-interior/]


Related Posts

Leave a comment